Google+ Badge

nedeľa 18. januára 2015

NEVIS Karma 7000

Kaprový navijak Nevis Karma 7000

Keď sa my prvý krát dostal do ruky navijak Karma 7000 od výrobcu rybárskych potrieb Nevis, povedal som si Wau. Tento navijak nielen že dobre vyzerá, ale svojimi funkciami a prevedení predčí aj drahšie a známejšie navijaky na trhu. Navijak Karma disponuje všetkými vlastnosťami, ktoré nájdete aj u drahších modelov navijakov

Predstavujeme navijak Nevis Karma 7000

Každý kaprár, rybár ktorý loví kaprov chce hlavne čo najďalej zahodiť svoju nástrahu. Táto skutočnosť sa brala na zreteľ, pri výrobe navijaku Karma. Navijak má špeciálne predĺženú plytkú cievku, na ktorú sa zmestí dostatočné množstvo vlasca. Vďaka tejto cievke je možné zahodiť záťaž s navijakom Karma na väčšiu vzdialenosť ako s bežným navijakom.

Dobré odvíjania vlasca je zabezpečené aj tým že vlasec je na cievku dokonale rovnomerne navinutý. Nerovnomerne navinutý vlasec z cievky pri nahadzovaní sa nikdy nebude dokonale odvíjať. Dokonale navinutie vlasca na cievku zabezpečuje u navijaka Karma pomalá oscilácia cievky. Znamená to že cievka sa pozdĺžne pohybuje veľmi pomaly, čím sa vlasec môže lepšie na cievku navijaka navíjať.

Ďalšou skvelou funkciou u navijaka Nevis Karma je zamedzenie preklopenia preklápača pri nahadzovaní. Určite sa už aj Vám stalo že pri snahe čo najďalej zahodiť nástrahu, sa preklopil späť preklápač. Výsledkom bolo že  sa buď vlasec odtrhol, alebo nástraha so záťažou skončila dva metre od vás vo vode. Špeciálny poistný systém u navijaka Karma zamedzuje samovoľnému preklopeniu preklápača pri nahadzovaní. Preklápač sa naspäť do svojej polohy dostane až po po otočení cievky.

Veľkou výhodou u navijaka je aj zamedzenie pod skĺznutia sa vlasca pod cievku, Pod cievkou sa nachádza plastový krúžok, ktorý zabezpečuje, aby sa vlasec nedostal pod cievku. Asi najhoršie čo sa môže na rybačke stať, je keď sa vlasec zamotá na hriadeľ rotora. Nekonečné vyuzlovanie zamotaného vlasca, dokáže pokaziť celú rybačku. O to nehovoriac že takýto vlasec je už nepoužiteľný.

Predná brzda a baitrunner

Navijak Nevis Karma disponuje dostatočne silnou prednou brzdou, vďaka čomu je schopný zdolať aj tie väčšie ryby. Samozrejme silu prednej brzdy si môžeme nastaviť podľa potreby aj na menšiu silu. V ďaka prednému koliesku sa sila brzdy jednoducho nastavuje.
Baitrunner je funkcia bez ktorej si už kaprový navijak ani neviem predstaviť. Jednoduchým aktivovaním tejto brzdy môžem nechať prúty na stojane s vedomím že ani tá najväčšia ryby ich nestiahne do vody.

Ja osobne si myslím, že uvedením na trh navijaku Karma sa splnil sen každému rybárovi. Navijak je dostatočne robustný a je vyrobený z kvalitných materiálov. Nehovoriac ani o 12+1 ložiskách ktorými disponuje

Silvester Bodis

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára