Google+ Badge

pondelok 7. júla 2014

Dolnobarský rybník

Dolnobarský rybník

Sukromný rybník v Dolnom Bare, patrí medzi výnimočné boiliesovè jazerá na Slovensku. Bývale rašelinisko svojím rákosovým porastom, ktorý sa tiahne po celej dĺžke jazera osloví každèho milovníka rýb a prírody.

Jazero je asi 2km dlhè a 100m širokè. Jazero pripomína aký si kanál. Je tu 21 rybárskych miest, ktorè sú na ľavej strane jazera, ryby sa chytajú len na tejto strane. Z rýb sa chytá najmä kapor a amur. Jazero sme naštívili viac krát. Nástrahy sme nahadzovali k rákosiu kde je plytšia voda a ryba tu nájde dostatok potravy. Kapor miluje teplú vodu, najviac potravy príjíma pri teplote vody od 20 do 27 stupňov. Na jar je práve preto vhodnè hľadat plytčiny kde sa voda rýchlejšie zohreje. V horúčavách sa kapor zdržuje vo vodnom stĺpci v hlbších vodách. V jarných mesiacoch sme chytali na boilies Starbaits Red One. V lete keď teplota vzduchu sa pribliźuje k 30-kam sa nám osvedčil Orthodox Carp Vulkan, Joint a orthodox Carp 3-Fruit. Je veľmi dobrè používat na z atraktívnenie nástrahy pastu FRESH-ka od Orthdox Carp. 

Záverom by som chcel podotknúť, že jazero nepatrí k tradičným súkromákom, kde rybár nahodí hoci kde hoci čo a chytí. Je potrebnè aby rybár sledoval vodu, hĺbku skúšal miesta pri rákosí ako aj v strede jazera. Rybár by mal naozal zvážiť taktiku lovu a voľbu nástrahy. Preto toto úžasné jazero milujem!

Silvester Bódiš - Rybárske potreby RYBOFlex

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára